Trendy social media 2021

Trendy social media 2021 – co zaskoczyło użytkowników? Sprawdź zmiany i nowości platform social media.

15 lipca 2021 by Social Lama Social media Możliwość komentowania Trendy social media 2021 – co zaskoczyło użytkowników? Sprawdź zmiany i nowości platform social media. została wyłączona

Jak wyglądają trendy social media 2021? Jakie długo oczekiwane zmiany zostały wreszcie wprowadzone, a co było zaskoczeniem dla wielu specjalistów od social mediów?

Prowadząc działania komunikacyjne w mediach społecznościowych, powinniśmy posiadać odpowiednią wiedzę zarówno z zakresu strategii konkretnej marki, jak i bieżących trendów social media. Dlatego dziś przyjrzymy się nowościom w świecie social media, jakie przyniosła nam pierwsza połowa 2021 roku.

 • Nowości w social media dla użytkowników Instagrama! Łatwiej dotrą do istotnych dla marki postów, ale mogą nie zobaczyć, ile polubień te treści zgromadziły.
 • Trwają testy nowych narzędzi Facebooka do wyświetlania Stories oraz dystrybucji dedykowanych newsletterów w social media. Większa monetyzacja informacji – zdecydowany trend w social media w 2021 roku.
 • TikTok kształtuje trendy w social media, ale najwidoczniej to tylko początek. Serwis zamierza zrewolucjonizować całą branżę HR. Czy niedługo będziemy się rekrutować z poziomu social media?

Instagram Guides – nowość social media w 2021

Jedną z najważniejszych nowości w social mediach bieżącego roku jest wprowadzenie narzędzia Instagram Guides, czyli Katalogi Instagrama. Spotkasz się również z określeniem Przewodniki Instagrama. Dzięki tej nowej funkcji możesz zwiększyć zainteresowanie odbiorców i przekonać ich do tematów istotnych dla Twojej marki. 

Instagram Guides ma służyć do uporządkowywania treści o podobnej tematyce w łatwe do znalezienia katalogi. Jeżeli tworzysz cykle postów i chcesz je wyróżnić, to z pewnością warto zainteresować się tym narzędziem. Należy jednak zauważyć, że w Katalogach Instagrama możesz nie tylko umieszczać posty, ale i udostępniać materiały powiązane z konkretną lokalizacją. Co więcej, dane narzędzie social media jest świetnym rozwiązaniem dla marek detalicznych, które chciałyby wygospodarować specjalną przestrzeń produktów bez konieczności redakcji oddzielnych postów. 

Nowości social media 2021

Kolejną istotną zmianę, która najlepiej oddaje charakter obecnych trendów w social media w 2021, stanowi możliwość ukrycia polubień. Każdy użytkownik Instagrama jest w stanie sprawić, że reakcje pod poszczególnymi postami będą niewidoczne dla innych. Jedyną wskazówką, kto polubił wpis, będzie dla odbiorców nick obserwowanego przez nich użytkownika. W tym przypadku oprócz nazwy wybranych kont, które polubiły post, nie pojawi się konkretna osoba, ale enigmatyczne “adres”. 

Nowość social media 2021 – większa monetyzacja i szybsza dystrybucja contentu na Facebooku.

Trendy social media 2021

 

Kolejna nowość social media, o której zrobiło się głośno w tym roku! Na Facebooku pojawiła się nowa opcja, która ma ogromny potencjał w kontekście promocji zarówno dużych, jak i małych marek w przyszłości. Chodzi o działający jak na razie tylko w USA Facebook Bulletin, czyli specjalną przestrzeń do redakcji, publikacji i dystrybucji dedykowanych newsletterów. W mocno okrojonej wersji funkcjonalność działa już od 29 czerwca, ale z miesiąca na miesiąc kolejne kraje, a przede wszytskim branże, będa mogły tworzyć własne szablony i newslettery. 

 

Na tym jednak nie koniec. Obecnie zespół Facebooka testuje nowy sposób wyświetlania Stories, których integralnym elementem mogą stać się… reklamy! Chodzi o umożliwienie użytkownikom monetyzacji własnego contentu poprzez dodatnie naklejki firmującej daną markę. Jak na razie funkcja jest w fazie testów, a pełny dostęp do systemu ma tylko kilku użytkowników. Nie oznacza to jednak, że szersze grono może tylko pomarzyć o dorobieniu na własnych relacjach – Facebook już zapowiedział, że funkcja będzie ogólnodostępna. 

TikTok konkurencją dla LinkedIn? 

Nowości social media

Tymczasem TikTok, jedna z najszybciej rozwijających się obecnie platform social media, po raz kolejny zaskoczył użytkowników. TikTok Resumes to najnowsza funkcja serwisu umożliwiająca aplikowanie na wybrane stanowisko poprzez CV w formie wideo. Biorąc pod uwagę coraz większy rozwój sektora kreatywnego, będzie to najpewniej jedno z najciekawszych narzędzi rekrutacyjnych najbliższego sezonu. 

W tej chwili nowa funkcja jest testowana przez kilkadziesiąt amerykańskich firm, ale wszystko wskazuje na to, że twórcy TikToka uważnie obserwują rynek i na naszych oczach zmieniają oblicze całej branży HR. 

Jak widać,  trendy social media 2021 obejmują szerokie spektrum kategorii. Mogą dotyczyć zarówno najpopularniejszych funkcji, jak i całkiem małych szczegółów. Niezależnie od Twoich planów związanych z prowadzeniem social mediów, warto zainteresować się obiema kategoriami zmian i aktualizacji lub zgłosić się do naszej agencji. Specjaliści z Social Lamy zawsze są na bieżąco ze wszystkimi nowościami na platformach social media. 

NAPISZ

 

Źródła:

 1. Instagram Guides: https://www.gosialammers.com/instagram-guides-nowa-funkcja-instagrama/
  https://www.beeffective.pl/poznaj-przewodniki-na-instagramie/
  https://prwtorebce.pl/katalogi-na-instagramie/ 
 2. Możliwość ukrycia polubień:
  https://spidersweb.pl/2021/05/instagram-polubienia-licznik.html 
 3. Facebook Bulletin
  https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/internet/facebook-bulletin-czym-jest-nowy-serwis-facebooka-i-jak-dziala/x6jrf7e
  https://blog.hootsuite.com/social-media-updates/facebook/facebook-bulletin/?fbclid=IwAR26W3IcPmT_4ac_QkUKTPNgcrH-c6l0KbWf36wLcRNFrygwY5bYg-nw6OM 
 4. Nowy sposób wyświetlania Stories:
  https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/internet/facebook-testuje-reklamy-z-naklejkami-w-stories/syq926q 
 5. TikTok Resumes;
  https://spidersweb.pl/2021/07/tiktok-zamiast-cv.html
  https://www.tabletowo.pl/oferty-pracy-tiktok-resumes-skladanie-cv/
  https://pl.techbriefly.com/tiktok-umozliwia-uzytkownikom-tworzenie-cv-wideo-w-celu-ubiegania-sie-o-prace-tech-42079/ 
, ,